Dozownik karmy dla kota – czy warto go kupić?

karmnik automatyczny do karmy

Wolnożyjące koty jedzą od 12 do nawet 20 razy na dobę. Zapewne zauważyliśmy, że i domowe mruczki domagają się karmy wielokrotnie w ciągu dnia. Jak zaspokoić ich potrzebę częstego żywienia w sytuacji, gdy całymi godzinami nie ma nas w domu? Z pomocą przyjdzie nam automatyczny dozownik jedzenia dla kota.

miska dla psa dozownikDozownik karmy – co to takiego?

Podajnik karmy to urządzenie, które ma na celu wydzielanie zwierzęciu określonej porcji pożywienia w ustalonych przez nas godzinach. Dzięki temu nasz kot otrzymuje swe posiłki regularnie nawet w trakcie naszej nieobecności, co pozytywnie wpływa na jego zdrowie i samopoczucie. Czasami dozownik karmy posiada także zbiornik na wodę, gwarantując dostęp do niej przez cały czas. Wydawanie karmy o wskazanej porze sprawia, że nie wietrzeje ona i zachowuje świeżość, będąc atrakcyjna dla każdego pupila. Taki sprzęt najczęściej jest dedykowany do suchych granulek, niemniej w sprzedaży znajdziemy także modele obsługujące mokre pożywienie z puszki.

Zalety podajnika karmy dla kota

Automat na karmę to doskonałe rozwiązanie, gdy na co dzień jesteśmy zapracowani i nie możemy osobiście zapewnić regularnego wyżywienia naszemu ulubieńcowi. Aby kot był w dobrej kondycji, powinien systematycznie dostawać niewielkie posiłki – co najmniej pięć razy w ciągu doby. Dozownik karmy dla kota sprawi, że zwierzak otrzyma swoje ulubione granulki na czas, a pożywienie pozostanie świeże i nie zjełczałe – nawet wtedy, gdy dłużej nie będzie nas w domu.

Nie możemy samodzielnie zadbać o częste podawanie posiłków swojemu kotu? Zakupmy dozownik karmy. To automatyczne urządzenie zapewni regularne pożywienie naszemu pupilowi w ciągu dnia, pomagając nam dbać o jego zdrowie oraz dobry nastrój. Jeśli zdecydowałeś się na zakup, polecam kupić tutaj podajnik karmy, dyży wybór, niskie ceny i szybka dostawa.