Jak wybrać transporter dla psa?

transporter dla psa

Coraz częściej zdarza się, że zabieramy swojego psa na wizytę u rodziców, znajomych, czy też nawet w podróż wakacyjną. Żeby jednak takie wyjazdy były możliwe i bezpieczne dla psa, koniecznie trzeba zakupić specjalny transporter. Jak jednak łatwo się domyślić, mało kto wie, czym powinien charakteryzować się dobry transporter dla psa.

Materiał wykonania

Zdecydowanie najważniejszym parametrem każdego transportera dla psa jest materiał, z którego został on wykonany. Na rynku spotkać można transportery plastikowe, wiklinowe lub tez materiałowe. Wersja plastikowa, choć uważana jest na najgorszy wybór, to jednak okazuje się tym najlepszym. Transporter wykonany z plastiku jest bowiem bardzo mocny i trwały, a przy tym niezwykle lekki. Dodatkowo bardzo często wyposażony jest w dodatkowy pojemnik na jedzenie i wodę, dzięki czemu pies w czasie podróży nie jest ich pozbawiony. Oczywiście kontener wiklinowy jest znacznie ładniejszy i estetyczniejszy, niestety nie jest tak trwały i odporny na zniszczenie, w postaci np. gryzącego i drapiącego psa. To samo dotyczy zresztą kontenerów materiałowych. Również są całkiem ładne, lecz zupełnie nieodporne na drapanie i gryzienie pasiaków.

Rozmiar transportera

Kolejną bardzo ważną cechą transportera dla psa jest jego rozmiar. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ z jednej strony transporter nie może być zbyt mały, aby zwierzakowi nie było nie wygodnie, ale też nie może być zbyt dużym, ponieważ będzie to sprzyjało rozrabianiu psa wewnątrz kontenera.