Jakie szelki dla psa wybrać?

szelki easy walk

Kto lubi spacerować ze swym psem, kto chce zapewnić sobie i jemu maksimum wygody w trakcie wędrówek, ten powinien w porę zadbać o niezbędne akcesoria. W co warto zainwestować?

Smycz i…?

szelki easy walk

Dobrze dobrana smycz to podstawa. Ważna jest tu trwałość oraz wygoda. Wybór jest szeroki, a właściciele psów mogą wybierać pomiędzy smyczami skórzanymi, tekstylnymi oraz automatycznymi smyczami, których długość można regulować w zależności od potrzeb. Co jednak dobrać do smyczy? Jeszcze nie tak dawno właściciele psów sięgali albo po obrożę, albo – w przypadku większych psów, wykazujących tendencje do szarpania – po kolczatki. Dziś znacznie bardziej popularne stały się szelki oraz szelki easy walk.

Skąd taka popularność szelek?

Dobrze dopasowane szelki to wygoda oraz możliwość zapanowania nad energicznym psem bez zadawania mu bólu lub duszenia. Szelki świetnie sprawdzają się i w przypadku mniejszych psów, mogą z nich też z powodzeniem korzystać przedstawiciele większych ras. Tradycyjne szelki to uniwersalne rozwiązanie dla każdego psiaka, z kolei szelki easy walk zalecane są tym psom, które wykazują silną tendencję to szarpania na smyczy. Ponieważ smycz jest tu zapinana na klatce piersiowej psa, energiczny pupil automatycznie pozbawiany jest możliwości wyprzedzania swego opiekuna. A że każda próba ciągnięcia oznacza skierowanie głowy psa w stronę opiekuna, opanowanie zasad chodzenia na smyczy staje się łatwiejszym zadaniem nawet dla tych wyjątkowo pobudliwych czworonogów.