Na co zwracać uwagę, kupując obroże dla psa?

obroża dla psa

Obroża dla psów to podstawowy element wyposażenia każdej psiej wyprawki. Dzięki niej możliwe jest nie tylko wyprowadzanie psa na spacer, lecz również jego wychowywanie i uczenie, jak się ma na spacerze zachowywać. Problem jest w tym, że mało kto wie, jak taką obrożę poprawnie wybrać.

Kwestia rozmiaru

obroża dla psa

Wiele osób uważa, że obroże dla psów to bardzo zły pomysł, ponieważ nie zapewniają one odpowiedniego zabezpieczenia psa przed wyślizgnięciem się z nich. Jest to jednak problem nie samej obroży, lecz złego jej dopasowania pod względem rozmiaru. Jeśli zrobi się to dobrze, będzie ona stanowiła bardzo skuteczne i pewne zabezpieczenie dla psa.

Kwestia materiału

Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, kupując psią obrożę, jest materiał, z którego została ona wykonana. Z całą pewnością nie poleca się popularnych niestety modeli wykonanych z różnego rodzaju metali, ponieważ często są one po pierwsze uczulające dla psa, co może wywołać bolesne podrażnienia, po drugie mogą psią skórę po prostu ranić. Poleca się zatem wybieranie modeli ze skóry.

Rodzaj zapięcia

Ostatnią sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest forma zapięcia obroży. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest tradycyjna sprzączka, identyczna to tej od paska do spodni. Wartym wyboru jest również opcja klamry. Jest to zapięcie bardzo szybki i łatwe w obsłudze. Wiele osób obawia się, że się szybko zużyje, lecz nowoczesne klamry wykonane są z bardzo dobrej jakości plastiku, który zbyt szybko się nie zużywa.