Obroża, szelki czy kantar?

szelki dla psa

Spacery z psem to bardzo ważny rytuał zarówno dla psa, jak i jego właściciela. Jest to moment, gdy między psem a właścicielem powstaje największa więź. Warto zadbać o to, by spacer był przyjemnością zarówno dla właściciela, jak i dla psa. Wybrać obrożę, szelki, czy może uzdę?

Obroża – na co dzień

szelki dla psa

Każdy pies musi mieć obroże. Jest to podstawowe wyposażenie psa, który mieszka w mieście i na spacery często musi chodzić na osiedla między blokami. Właściciel prowadząc psa na obroży ma kontrole nad psem i jest w stanie szybko zareagować w razie nieprzewidzianych sytuacji. Ofertę w całości znajdziesz na Obroża Elektryczna.

Szelki dla psa

Trzeba wiedzieć, że prowadząc psa na szelkach właściciel ma mniejsza szansę na szybką reakcję. Szelki dla psów zostały stworzone do tego, by psom pociągowym było łatwiej ciągnąć i psy to bardzo ładnie wykorzystują.

Ciekawym odpowiednikiem dla psów, które ciągną są szelki easy walky, które pomagają w pracy z psem.

Kantar dla psa – do nauki chodzenia
Kantar, uzda, czy obroża uzdowa to narzędzie, które jest alternatywą dla kolczatki. Jest również narzędziem, które pomaga w nauce chodzenia przy nodze.

Kantar zakładamy psu na pysk, a drugi jej koniec przypinamy do obroży. Dzięki temu mamy kontrolę nad psem, który gdy tylko zaczyna ciągnąć zaciska uzdę na pysku.

Kantar nie jest najprzyjemniejsza formą spaceru. Jest jednak często stosowaną alternatywą dla psów w trakcie treningu chodzenia. Na długie spacery z psem na pewno najwygodniejsze będą szelki dla psów.