Odstraszacz psów


Pomimo że psy są naszymi przyjaciółmi i chcemy dla nich jak najlepiej, ich obecność nie wszędzie jest pożądana, również dla samego bezpieczeństwa zwierząt. Jeśli chcemy jakieś miejsce zabezpieczyć przed ciekawością czworonogów, powinniśmy je zaopatrzyć w odstraszacz psów.

Jak działa odstraszacz psów?

Odstraszacz psów z obroza-elektryczna.pl jest urządzeniem, które emituje ultradźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Są one jednak wyłapywane przez psy, dla których ten dźwięk jest bardzo irytujący, gdyż przypomina wwiercające się w głowę piszczenie. Zwierzęta będą unikały miejsca, w którym mogą zetknąć się z takim nieprzyjemnym bodźcem. Jeśli zatem nasz dom znajduje się w miejscu, w którym jest wiele bezpańskich psów, wystarczy zamontować odstraszacz na ogrodzeniu, aby czworonogi nie zbliżały się zbytnio do naszej posesji.

Rozwiązanie przyjazne zwierzętom

Odstraszacz psów można także zamontować w ogrodzie, jeśli nie chcemy, by pies buszował np. po naszych rabatach kwiatowych czy grządkach z warzywami. Ten sposób jest o wiele bardziej humanitarny niż przywiązanie psa na łańcuchu. Zwierze samo nauczy się, gdzie nie powinno się zapuszczać. Wystarczy tylko trochę kreatywności i cierpliwości ze strony właściciela.