Wybierz odpowiednią obrożę dla swojego psa


Psy określa się mianem najlepszych przyjaciół człowieka. Przynoszą one mnóstwo radości dla swoich właścicieli i likwidują stres. Z drugiej strony, ważne jest właściwe dbanie o swojego czworonoga.

Obroża – niezbędna rzecz dla psów

Kluczowym elementem jest zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu dla psa w ciągu dnia. Na spacery, prócz smyczy, niezbędna jest obroża dla psa. Pozwala ona na utrzymanie kontroli nad pupilem oraz pomaga w odnalezieniu zwierzęcia w przypadku jego ucieczki lub zaginięcia.

Wybór obroży dla psa

Przed zakupem akcesorium istotna jest wielkość, wiek czy rasa psa. Dla posiadających delikatne futro szczeniaków najkorzystniejszy będzie wybór bawełnianej lub nylonowej obroży. W przypadku dorosłych psów dostępne są obroże parciane, skórzane lub metalowe. Dobór powinien opierać się również o długość oraz szerokość akcesorium.

Pierwszy wymiar uzyskamy po zmierzeniu obwodu szyi psa a drugi jest właściwy, jeśli możemy umieścić dwa palce między obrożą a skórą psa. Obroże trójkątne są dedykowane dla chartów, których kształt szyi sprawia, że ten rodzaj akcesorium nie będzie się z niej zsuwał. Na rynku można spotkać też obroże specjalne wydzielające środek odstraszający owady bądź feromony.

Najlepsze obroże dla psów tylko w sklepie Obroza-elektryczna.pl