Zabawki i akcesoria dla psów i kotów

drapak kota

Zwierzę domowe wymaga bardzo wiele uwagi od swojego właściciela, troski oraz opieki. Nie da się jednak ukryć, że zwierzęta dają też wiele w zamian. Właściciele psów i kotów muszą jednak nastawić się na zakupy między innymi różnych zabawek i akcesoriów, które pomagają utemperować im charakter zwierząt i nauczyć je dobrych nawyków. Dobrym przykładem może być chociażby drapak dla kota, z którego trzeba zwierzę nauczyć korzystać po to, by nie niszczyło mebli domowych.

Po co drapak dla kota?

drapak dla kota

Zwierzęta nie niszczą mebli domowych specjalnie. Najczęściej podrapane kanapy czy podłogi to efekt tego, że domowe zwierzątko ma zbyt długie pazurki, które mu zwyczajnie przeszkadzają. Jeżeli zwierzę ma dużo ruchu na świeżym powietrzu, problem najczęściej nie istnieje, bo pazurki skracają się samoistnie podczas spacerów. W przypadku kota, który najczęściej nie wychodzi na długie spacery, potrzebny jest drapak.

Ładny drapak dla kota

Wcześniej czy później każdy właściciel kota będzie musiał kupić drapak. Zakup stanie się nieunikniony między innymi właśnie ze względu na zniszczenia, które będzie można zauważyć w domu. Na szczęście współczesne drapaki dla kota to akcesoria naprawdę ładnie zaprojektowane, które nie rzucają się zbytnio w oczy, stanowiąc po prostu jeden z elementów wyposażenia wnętrza. Można kupić wyższe lub niższe drapaki dla kotów, najczęściej mają one też odpowiednie miejsce będące legowiskiem dla zwierzątka.