Jak wybrać szelki dla psa?

szelki dla psa

Szelki dla psa to niezwykle popularne rozwiązanie, jakie daje pupilowi komfort i nie krępuje ruchów. Od tej pory codzienny spacer stanie się czystą przyjemnością. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych opcji, jakie warto dopasować do pupila i jego oczekiwań. O czym należy pamiętać? Co dają szelki dla psa? Czym wyróżnia się ten produkt? Jakie ma zalety?

Szelki dla psa

Szelki dla psa na stronie E-sas.pl są dostępne w wielu rozmiarach i fasonach. Są zaprojektowane tak, aby pies nie zrobił sobie krzywdy podczas gwałtownego szarpania smyczą. Nowoczesne szelki posłużą nam na spacerze, podczas podróży z czworonogiem i podczas codziennych czynności. Niezwykle ważne jest to, aby postawić na dobrą jakość oraz dopasowanie szelek do pupila. Zachowanie komfortu wpłynie na dobry nastrój czworonoga, co przełoży się na zadowolenie właścicieli. 

Popularne rodzaje

Podczas wyboru możemy postawić na:

  • Szelki spacerowe – są najczęściej spotykane. Są przeznaczone do codziennych spacerów i bazują na modelach guardy lub walk-in. Te pierwsze wydają się skomplikowane, jednak ich założenie jest łatwe. Te drugie z kolei mają prostą konstrukcję. 
  • Szelki sportowe – są wykorzystywane przez psów, które towarzyszą swoim właścicielom na zewnątrz podczas uprawiania sportu. Dają komfort i bezpieczeństwo psu, który biegnie na smyczy obok nas. Modne są tzw. sledy, które są bardziej rozbudowane niż modele spacerowe. 
  • Szelki dla szczeniąt – są bardziej zabudowane i dają maluchom bezpieczeństwo. 
  • Szelki samochodowe – psy w aucie także muszą mieć zapięte pasy. W tym celu posłużą nam samochodowe szelki, jakie wpina się do pasa bezpieczeństwa.