Klatki dla gryzonie- plastikowe czy metalowe?

Posiadanie w domu zwierząt z pewnością jest niezwykle radosnym i pełnym przygód doświadczeniem. Zwykle decydujemy się na psy i koty, jednak ich utrzymanie w ciasnym mieszkaniu w bloku nie należy do najłatwiejszych zadań. Wobec tego do małych mieszkań i kawalerek często decydujemy się na zakup niewielkich i uroczych gryzoni jak np. chomiki czy świnki morskie. Oczywiście nasze zwierzątko potrzebuje również własnego domu, w postaci klatki. Lepiej więc wybrać tę zabudowaną, plastikową, czy może jednak metalową?

Kiedy sprawdzą się plastikowe klatki dla gryzoni?

klatki dla gryzoni

Klatki dla gryzoni mogą przycierać formę zabudowanego, plastikowego „domku”. Oczywiście zwykle te modele są w niezwykle małym rozmiarze więc będą idealnym domem dla gryzoni prawdziwie mikroskopijnych jak np. chomiki, myszki czy myszoskoczki. Oczywiście tego typu klatki mają wiele zalet. Do największych z nich można zaliczyć:

  • ochronę przed wysypywaniem się ściółki poza klatkę
  • gryzoń nie będzie „grał” na drutach i wydawał przy tym dźwięków
  • są bezpieczne dla małych gryzoni, gdyż nie dopuszczają sytuacji, w których ich łapki zablokują się pomiędzy szczebelkami

Kiedy warto zdecydować się na metalowe klatki dla gryzoni?

Klatki dla gryzoni mogą być również wykonane z metalowych drutów. Oczywiście tego typu modele charakteryzują się znacznie większymi rozmiarami niż modele wykonane z plastiku. Z tego też względu o wiele lepiej sprawdzą się w przypadku nieco większych zwierzątek jak np. króliki czy też świnki morskie. Zapewnią one wystarczającą ilość przestrzeni dla zwierzaków, więc będą się one mogły spokojnie bawić i cieszyć wolną przestrzenią.