Drzwiczki dla kota – na co zwrócić uwagę?


Drzwiczki dla kota to wspaniałe rozwiązanie w momencie, kiedy chcemy zapewnić naszemu pupilowi pełną swobodę i możliwość wychodzenia na podwórko o dowolnej porze, bez konieczności otwierania mu drzwi własnoręcznie za każdym razem. Warto jednakże bliżej przyjrzeć się poszczególnym modelom i wybrać najlepszą opcję, dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Drzwiczki dla kota – rodzaje

Drzwi dla kota mogą występować w następujących wariantach: mechanicznym i automatycznym. Pierwszy z nich stanowi bardzo prosty system. Drzwiczki otwierają się, gdy zwierzak popchnie je głową. Natomiast drzwiczki automatyczne mogą działać na podczerwień lub czujnik magnetyczny zamontowany w obroży. Do automatycznego otwierania można wykorzystać również wszczepiany czip. Wówczas drzwi dla kota otwierają się, gdy zwierzę znajduje się w pobliżu. Osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu: https://www.obroza-elektryczna.pl/drzwi-dla-kotow/

Czym kierować się przy wyborze drzwiczek dla kota?

Warto wziąć pod uwagę fakt, iż drzwiczki mechaniczne mogą powodować nadmierne przedostawanie się zimnego powietrza do pomieszczenia. Mogą również umożliwić łatwiejsze przedostawanie się do domu niepożądanych gości, takich jak np. myszy, szczury lub kuny. Drzwi automatyczne są o wiele bardziej szczelne. Do niektórych modeli dołączony jest pilot, za pomocą którego można sterować przejściem, a nawet kontrolować obecne miejsce przebywania pupila.