Obroża dla małego psa – jak wybrać właściwą?

obroza

W dzisiejszych czasach niewątpliwie każdy pies powinien nosić obrożę. Zapewne się zastanawiasz, po co właściwie Twojemu psu potrzebna jest obroża.

Po co psu obroża?

obroza

Obroża na obroza-elektryczna.pl to nic innego jak kawałek jakiegoś materiału, zakładany na szyję psa, który stanowi istotny element, dzięki któremu nasz psiak zawsze jest koło nas. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twój czworonożny przyjaciel podczas zapinania smyczy jest stale przy Tobie, co dodatkowo umożliwia Ci większą nad nim kontrolę. Kolejnym atutem tego przedmiotu jest fakt, że gdy Twój pupil ucieknie, osoba, która go znajdzie, zauważy obrożę i domyśli się, że psiak komuś uciekł.

Należy jednak mieć na uwadze, że szyja psa jest delikatna i mocne pociągnięcia smyczą mogą powodować u niego problemy z kręgami szyjnymi. Z tego względu, należy zaopatrzyć się w specjalną obrożę pod psa. Większy pies musi oczywiście mieć większą obrożę, natomiast mniejszy – mniejszą. Również bardzo istotnym elementem jest materiał, z którego została wyprodukowana dana obroża.

Jaką wybrać obrożę dla małego psa?

Obroża dla małego psa powinna być wykonana z delikatnego materiału, dlatego wszystkie obroży skórzane czy kolczatki odpadają, gdyż takie obroże są zazwyczaj ciężkie i powodują do niszczenia kręgu szyjnego psa. Obroże posiadające drażniące ozdoby również nie powinny być stosowane, ponieważ mogą drażnić skórę Twojego pupila. Obroża dla małego psa powinna przede wszystkim być niewielka, lekka, najlepiej bez żadnych drażniących ozdób.