Walka z kleszczami

obroża przeciw kleszczom

Posiadacze psów są z reguły bardzo dobrymi osobami, które kochają zwierzęta i uwielbiają się nad nimi troszczyć. Szczególnie od wiosny do jesieni na zwierzaki czyhają niestety kleszcze, które także ludziom uwielbiają uprzykrzać życie. Są to chyba najbardziej znienawidzone przez ludzi stworzenia, które psują nam spacery po lesie, łąkach i radość z każdego letniego dnia. Na szczęście i tym małym gadom możemy się przeciwstawić na kilka sposobów, które zostały wymyślone do walki z nimi.

Walka z kleszczami

Jedną z najbardziej skutecznych metod na walkę z tymi małymi istotami jest obroża na kleszcze, którą możemy zakupić w wielu specjalistycznych sklepach dla zwierzaków. Obroża na kleszcze w zależności od jej producenta posiada specjalne olejki eteryczne i wiele innych substancji, których kleszcze nienawidzą. Z racji, że psy dużo częściej niż ludzie chodzą po dużych trawach i zaroślach, są one w stanie przynieść każdego dnia nawet kilka tych wrednych pajęczaków. Sprawdź produkty na obrożna-elektryczna.

Skuteczna walka

Jeśli możemy pomóc naszym pieskom, kotom i wielu innym zwierzakom, na których życiu często bardzo nam zależy, to nie powinniśmy się nawet przez chwilę wahać i zakupić obrożę, która może uratować im życie. Jej koszt jest zazwyczaj bardzo mały, a skuteczność w odstraszaniu kleszczy bardzo duża. Dla ludzi idealnym sposobem jest nacieranie się specjalnymi roślinami, bądź preparatami w aerozolu, które można zakupić w aptekach.